Важливість енергозбереження та утеплення будівель
Ще зовсім недавно питання енергозбереження та ефективного використання тепла для більшості населення було абстрактним та другорядним, а всі інноваційні ідеї по утепленню будівель та приміщень залишались без особливої уваги. Але зміна світової політики та політики держави в комунальній сфері, постійне зростання вартості енергоносіїв, боротьба за екологію, впливи глобального потепління все ж змусили кожного задуматись про тек як ефективно утеплити своє приміщення.
Ринок утеплюючих матеріалів і їх властивості
Вивчаючи питання утеплення будівель та приміщень зазвичай повстає багато завдань та запитань. На сьогодні ринок утеплюючи матеріалів пропонує багато варіантів матеріалів, та пропозицій по їх використанню. І тут доводиться ретельно розібратись з ними та вивчити їх особливості. У кожного утеплюючого матеріалу є свої переваги та недоліки. Про те шукаючи ідеальний варіант утеплення обов’язково постають питання вартості утеплювача, його ефективності, екологічної безпеки, пожежної безпеки, та багатьох інших не менш важливих запитань. І саме тоді починає здаватись що ідеального рішення немає, але це зовсім не так. Одним із найкращих матеріалів на сьогоднішній день є спучений перлітовий пісок. Цей матеріал уже достатньо давно використовується саме як утеплювач з мінімальною кількістю недоліків, про те безліччю переваг над іншими матеріалами.
Переваги спученого перлітового піску як утеплювача
Перлітовий пісок видобувають з гірських порід вулканічного походження (перлітової руди). Природнє походження перліту вже саме по собі гарантує його екологічну безпеку. Технологія виробництва спученого перлітового піску полягає лише в обробці перлітової руди високою температурою (вище 9000С), без використання будь яких інших домішок, наповнювачів, матеріалів хімічного походження, а температура плавлення більше ніж 1100 0С, що дає гарантію його негорючості та пожежної безпеки. Під час термообробки зв’язана на молекулярному рівні вода миттєво випаровується з перлітової руди, за рахунок чого його структура стає пористою та нагадує форму «перлини» від чого і походить його назва. Саме ці мікроскопічні пори і роблять його найефективнішим тепло-ізолюючим матеріалом. Мінеральне походження перліту робить його довговічним, повністю інертним, екологічно безпечним утеплювачем з нейтральним Рн. Також не менш важливою властивістю перлітового піску як утеплювача є його паро проникність. Завдяки цій властивості утеплені ним об’єкти не конденсують вологу, та залишаються сухими увесь час експлуатації. Крім того, перліт не піддається біологічним процесам, не гниє, не виділяє запахів та не залучає комах та гризунів. Він абсолютно спокійно переносить вплив слабих кислот і лугів. Низька насипна щільність перлітового піску (від 50 до 150 кг/м3) розширює сфери його використання майже на всі типи утеплення та майже на всі галузі промисловості.
Інформація про спучений перлітовий пісок показує, що цей матеріал є одним з найефективніших утеплювачів, має багато переваг і властивостей, які роблять його привабливим варіантом для утеплення будівель та сприяють енергоефективності та екологічній безпеці будівельних конструкцій.